Dłutowski Project feat. Lester Kidson

Kiedy:
11 Listopad 2021@20:00
2021-11-11T20:00:00+01:00
2021-11-11T20:15:00+01:00
Gdzie:
Mszana Dolna
Ogrodowa 2
Koszty:
40
Kontakt:
+48 18 33 12 382
Dłutowski Project feat. Lester Kidson to grupa przyjaciół nie tylko muzycznych znających się od wielu lat. Wspólne zamiłowanie do żywego prawdziwego grania i blues rockowe dusze przyczyniły się do powstania tego projektu.
Dłutowski Project
Krzysztof Dłutowski – instrumenty klawiszowe
Wraz z Tadeuszem Nalepą wchodził w skład legendarnej grupy Blackout a później Breakout W późniejszym okresie wielokrotnie współpracował z grupa Breakout i Tadeuszem Nalepą oraz czołówką polskiej sceny muzycznej. Wybitny Hammondzista i pedagog, wiele lat spędził jako muzyk za granicami. Powrócił czynnie na scenę przy okazji powstania grupy OldBreakout a następnie przy pracy nad płyta Natali Sikory „Tribute to Mira”. Obecnie prowadzi grupę Dłutowski Project która zaprasza do współpracy różnych wokalistów.
Lester Kidson – gitara & wokal
Lester Kidson kilkanaście lat mieszkał w Kanadzie, tam współpracował z gronem cenionych muzyków, między innymi Johnny’ego Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Tam też przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, mówiącą, że w muzyce nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami. Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem (z pewnymi wyjątkami, gdy śpiewa po polsku) jak i utwory Alberta Collinsa, Johna Lee Hookera, Jimiego Hendrixa, Tommy Castro ale i Deep Purple czy Joe Bonamassy. Współpracuje z wieloma muzykami , był gwiazdą wielu imprez i festiwali muzycznych w Polsce i po za jej granicami. Jest multinistrumentalistą ale jego dusza zrośnięta jest nierozerwalnie z gitara (zwłaszcza z ulubionym Stratocasterem) blues-rockowy temperament w życiu na scenie i motocyklu.
Jarek Bączkowski – gitara basowa
Basista z bogatym życiorysem muzycznym , założył jedną z pierwszych profesjonalnych sal prób na ul.Iwickiej 17 w Warszawie, współtworzył i organizował koncerty charytatywne , spektakl muzyczny program edukacyjny. Koncertował i nagrywał z gronem wybitnych wykonawców: Sławomir Piwowar, Bogdan Lewandowski, Lidia Stanisławska, Roberto Zucaro, Andrzej Krzywy, Lester Kidson, Natalia Sikora, Danuta Błażejczyk zespoły Alice, Parkway, Crossroads,, Szwagierkolaska, DrQueen i inni.
Dariusz Samoraj – gitara
Występował z grupami Trapiści , Johny&Walkers oraz The Case, pojawiał się u boku największych polskich gwiazd, uczestniczył w projektach Krzysztofa Jaryczewskiego, Magdy Femme, zespołów Papa Dance ,Afro Kolektyw, OldBreakout i Natalii Sikory oraz Danuty Błażejczyk.
Vlodi Tafel – perkusja
Absolwent Szkoły Muzycznej i.Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale klasycznym i jazzowym. Od wielu lat współpracuje z czołówką polskiej sceny m.in. Zbigniewem Wodeckim ,Robertem Chojnackim, Patrycja Markowską zespołami Szwagierkolaska, Apteka, Studiem Buffo, Oldbrekaout, Natalia Sikorą, Danutą Błażejczyk i wieloma innymi. Nagrał kilkanaście płyt, człowiek niezłomny z prawdziwa dusza rockmena jest jedynym na świecie perkusistą z noga amputowana w stawie biodrowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *