Wesoły, bluesowy autobus i... WORKAHOLIC!

Blues, swing, rock... a może jazz? Dlaczego nie? Piosenki, w których muzyka i oryginalne teksty tworzą niepowtarzalną, przemyślaną wartość, pozostawiając miejsce na spontaniczne, radosne granie. Wszystko dlatego, że WORKAHOLIC tworzą muzycy wywodzący się z różnych tradycji muzycznych. Inspirując się wzajemnie, sięgają czasem po bardzo odległe style muzyczne, zachowując charakterystyczne, elektryczne brzmienie i rozpoznawalne rozwiązania harmoniczne.
W partiach solowych znaleźć można zarówno typowe dla bluesa frazy, jak i jazzowe "odejście". Sekcja rytmiczna potrafi zabrzmieć rockowo, by za chwilę zamienić się w maszynę do swingu. Dodatkowym atutem zespołu jest spory repertuar, autorskie teksty i bogate brzmienie.  Słuchając WORKAHOLICów możemy być też pewni jednego. Muzyka, którą słyszycie to oryginalne kompozycje zespołu. Tak bardzo krakowskie i tak bardzo światowe....

Świetnym pomysłem zespołu było zorganizowanie transportu na koncert do Mszany dla swoich fanów - wesoły, bluesowy autobus to strzał w dziesiątkę! A koncert? Jak zawsze, na szóstkę z plusem!

Zespół wystąpił w składzie:

Jan Purchla - wokal, gitara, autor tekstów
Krzysztof Gudz - wokal, harmonijka
Leszek Mierzwa - gitara
Tomasz Pachciarek - piano
Grzegorz Piećko - gitara basowa
Bart Kuraś - bębny, perkusja
Piotr Kosieradzki - skrzypce