Tomasz Drabina INSPIRACJE koncert 2021 Muzyczny Folwark

Tomasz Drabina. INSPIRACJE

Pandemia zmieniła wiele. Przez ponad pół roku nie mogliśmy zaprosić Państwa na wydarzenia koncertowe w Muzycznym Folwarku. Ale... Wszystko przemija.

Poprzedni, ubiegłoroczny występ Tomasza Drabiny zdarzyło się nam określić w relacji jako "pierwszojesienny". Tym razem, w czerwcowy, piątkowy wieczór, byliśmy świadkami pierwszego koncertu na żywo w roku 2021.

Artysta i akordeon. Pasja. TANGO! Tak, motywem przewodnim koncertu były argentyńskie i polskie tanga, ale nie zabrakło paryskich walczyków i przebojów muzyki filmowej. Były pląsy i gorąca reakcja Publiczności. Był koncert.

Tomasz Drabina - akordeonista, kompozytor, pedagog. Absolwent klasy akordeonu Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat licznych konkursów i festiwali oraz stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie. Założona przez niego formacja „TANGREEN”, inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje; natomiast kwartet „AVIACCORD – musette” prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX-lecia międzywojennego. Akordeonista współtworzy również kapelę góralską „SMEREK”, która bazuje na oryginalnym folklorze kultur łuku Karpat (Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii) i czerpie z tradycji muzycznych przekazywanych w tamtych regionach od wielu pokoleń.

 

Zdjęcia: Marian Krzymiński