Tomasz Drabina

Tomasz Drabina. INSPIRACJE

Dlaczego WARTO uczestniczyć w koncertach w Muzycznym Folwarku? Dla takich wieczorów, jak ten "pierwszojesienny"... Nastrój, emocje... Artysta i akordeon. Muzyka na żywo. Komentarz artysty, pytania i odpowiedzi - opowieści zapisane w nutach. Pasja.

Argentyńskie i polskie tanga, paryskie walczyki, przeboje muzyki filmowej, melodie bałkańskie oraz kompozycje własne. Tomasz Drabina - akordeonista, kompozytor, pedagog. Absolwent klasy akordeonu Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat licznych konkursów i festiwali oraz stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie. Założona przez niego formacja „TANGREEN”, inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje; natomiast kwartet „AVIACCORD – musette” prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX-lecia międzywojennego. Akordeonista współtworzy również kapelę góralską „SMEREK”, która bazuje na oryginalnym folklorze kultur łuku Karpat (Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii) i czerpie z tradycji muzycznych przekazywanych w tamtych regionach od wielu pokoleń.

Zapraszamy do Muzycznego Folwarku! Dziękujemy tym, którzy nas odwiedzili - wiedzą, że dobrze wybrali czas i miejsce wspólnego spotkania z Tomaszem Drabiną.

 

Zdjęcia: Marian Krzymiński