Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami; w trakcie koncertu Sławek Wierzcholski zachęcał publiczność do aktywnego udziału: uczył "amerykańskiego" klaskania na 2 i 4, śpiewania chórków, pokazywał technikę gry na różnego rodzaju harmonijkach. Kulminacją koncertu było wspólne, chóralne odśpiewanie utworu "Chory na bluesa". W składzie NZB wystąpił też nowy gitarzysta, muzyk z wykształcenia, który wzbudzał nieustanną euforię (!) Bisy przerodziły się w trzeci set - wirtuozi grali trzy godziny!

Na koniec: STANDING OVATION! Można powiedzieć, że muzycy NZB są jak wino: im starsi, tym lepsi!

Koncert Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości - ale też refleksji; to połączenie wieloletnich doświadczeń muzyków z młodzieńczą energią, którą zarówno im, jak i słuchaczom daje blues!!!

Wystąpili:

- Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
- Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
- Witold Jąkalski: gitara slide
- Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
- Grzegorz Minicz : perkusja

DZIĘKUJEMY: MUZYKOM, WSPANIAŁEJ PUBLICZNOŚCI, oraz Panu Marianowi Krzymińskiemu - za dosłane zdjęcia z koncertu. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w Muzycznym Folwarku!