Püdelsi Koncert 2021 Folwark Stara Winiarnia

Püdelsi - AkustikoAscetiko

10 lat temu w Starej Winiarni hucznie obchodzono Święto Jabola (bełtu, alpagi - tak zwał jak zwał), wina wina ziołowo - leczniczego. Atrakcją wieczoru był występ zespołu Püdelsi w pełnym składzie i przebój JABOL przygotowany specjalnie na tą okazję:

KRAINA WINA, ŚWIĘTO JABOLA I KAŻDY O TYM WIE
ŻE TU SIĘ LEJE MSZAŃSKA PRIMAVERA...
W STAREJ WINIARNI NAPIJ SIĘ ZŁOTEGO PUDLA ŁYK

Minęła dekada. Püdelsom stuknęło 35 lat od samozawiązania i ruszyli po pandemicznej przerwie w koncertową trasę. Trasę, która oprócz świętowania urodzin jest hołdem dla założyciela zespołu, Andrzeja "Püdla" Bieniasza, który przegrał niestety na początku 2021 roku nierówną walkę z nowotworem. Zgodnie z jego ostatnią wolą zespół kontynuuje swoją działalność, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji pierwszych nagrań.

Koncert nosił tytuł AkustikoAscetiko i faktycznie w wąskim czteroosobowym składzie zespół przedstawił swoje największe przeboje, m. in. "Dawna dziewczyno", "Uważaj na niego", "Samba mamba" oraz nowe utwory w akustycznych wersjach, dzięki czemu zyskały one czytelność i ascetyczny charakter. Rozpoczęli od "Emeryten party" 🙂 Stęskniona kontaktu z muzyką na żywo licznie przybyła folwarczna publiczność reagowała bardzo żywiołowo, a samozwańczy "emeryci" byli w świetnej wokalnej i muzycznej formie. DZIĘKUJEMY!

Panta rhei. Wszystko płynie: dziesięć lat temu dodatkową atrakcją wieczoru było JAPOŃSKIE wino produkowane... ze śliwek. Dzisiaj koncert w Muzycznym Folwarku poprzedziła degustacja japońskiej... whisky. Jaka ładna paralela. I znak czasów.

 

Zdjęcia: Marian Krzymiński - DZIĘKUJEMY!