Czy w Kanadzie też gra się bluesa? Monkey Junk!

Ależ tak, i to jeszcze jakiego! W przypadku zespołu MonkeyJunk blues jest wymieszany z rock and rollem i klimatami jam-bandowymi… choć oni sami wolą swą unikalną mieszankę określać jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Trio pochodzi z Ottawy, i od lat jest gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im swoje trofea, “Maple Blues Awards” (za rok 2013 otrzymali ich aż pięć!). Cieszą się uznaniem szeroko rozumianej kanadyjskiej sceny muzycznej, o czym świadczy fakt, że mają na koncie statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zaś dowodem na to, że ich sława przekracza granice jest trofeum przyznane przez Amerykanów w 2010 roku: Blues Music Award dla Debiutu Roku.

Panowie zagrali w Muzycznym Folwarku w ramach swego europejskiego tournee, ściągnięci przez Agencję Koncertowo - Wydawniczą "Delta". Już podczas strojenia sprzętu największą ciekawość wzbudzał intrygujący dźwięk gitary basowej... której nie było:) Dwie gitary plus perkusja - cud: słuchając Kanadyjczyków zupełnie zapomina się o jej braku. Wyraźne brzmienie perkusji i zdecydowane dźwięki gitar w połączeniu z charyzmatycznym głosem Steve’a Marriner’a przyprawiały o ciarki.

Usłyszeliśmy m.in. „Once Had Wings”,  „Why Are People Like That”, bluesowe „Tiger In Your Tank” oraz porywające „You make a mess”. BYŁ SUKCES! Wspaniale reagująca Publiczność niejako "na deser" została zaproszona do naszej sali kominkowej na mini-recital lidera zespołu na... pianinie:)

Wystąpili dla Państwa:
Steve Marriner - śpiew, harmonijka, gitara
Tony D - gitara
Matt Sobb - perkusja

Panu Marianowi Krzymińskiemu serdecznie dziękujemy za zdjęcia z koncertu