Walentynki z New Market Jazz Band

Jazz tradycyjny w najlepszym wydaniu!

Gości naszych Pakietów Walentynkowych uraczyliśmy koncertem nowotarżan - pasjonatów muzyki Nowego Orleanu. Sprawcą całego zamieszania był Zdzisław „Toni” Macikowski, lekarz neurolog, Żywczanin. W 1972 osiadł w Nowym Targu i oprócz pracy zawodowej, przywiózł ze sobą muzykę, którą grywał z różnymi muzykami działającymi w tym czasie w mieście. Wcześniej tworzył razem z innymi medykami zespół MEDYKUS w Branicach.

W roku 1980 spotkał się na korytarzu w Przychodni z innym doktorem, psychologiem Jackiem Świstem i zaproponował wspólną grę – Jacek grał na pianinie. Sugestię Toniego, że mógłby się nauczyć grać na trąbce, wziął bardzo poważnie, bo już w niedługim czasie w latach 1982-85 tworzyli grupę dixielandową New Market Jazz Band, razem z innymi nowotarskimi muzykami. W składzie, który się często zmieniał, byli m.in. Witek Śladowski – klarnet, Wiesiek Gąsior – puzon, Maciek Mensfeld – gitara oraz znany pianista z Krakowa Jacek Dybek (kompozytor wiecznie młodego przeboju „Konik na biegunach”).

Mieliśmy wspólnie niezwykłą przyjemność gościć w naszych zabytkowych murach nietuzinkowych muzyków. Grają muzykę ponadczasową, wzbudzającą pozytywne emocje i zachęcającą do wspólnej zabawy.

 

Zdjęcia: Marian Krzymiński