Jarosław Śmietana - MISTRZ WIELKI

Tego Fani Folwarku jeszcze nie doznali. Zostali dosłownie pozytywnie  porażeni i wstrząśnięci przeżywając  powrót do magicznych - muzycznych lat 60-tych  poprzedniego stulecia.  Wszystkiemu jest "winien" MISTRZ WIELKI GITARY Jarosław Śmietana z perfekcyjną ekipą. Kto z nas będących na tym koncercie nie zadumał się słuchając kultowego ALBATROSA, by za  chwil kilka w pełnej euforii na stojąco przenieść się w czasy Jimi Hendrixa i niezwykle wykonanego HEJ JOE.
 
Jarosław Śmietana (guitars,vocal) wystąpił wraz z Marcinem Lamchem – acoustic bass, electric bass, vocal oraz Adamem Czerwińskim – drums,vocal

Jarek Śmietana już od 30 lat jest gitarzystą jazzowym nr 1 w naszym kraju, a także jednym z najlepszych w Europie. Nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą “Fryderyka” za płytę “Songs and other ballads”. Nagrodą Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w muzyce i popularyzacje polskiej kultury na świecie, a także odznaczeniem państwowym „Gloria Artis”.

Marcin Lamch to czołowy basista i kontrabasista sceny jazzowej, wirtuoz kontrabasu i były basista zespołu Nigela Kennedy.

Adam Czerwiński to jeden z najlepszych jazzowych perkusistów w Polsce. Jego solówki doprowadzały wszystkich do euforii.

Zapraszamy na stronę internetową www.jareksmietana.pl

Dodatkowo wystąpił zaproszony specjalnie na ten koncert - BILL NEAL - najlepszy wokalista z AUSTRALII !!!!
Prawdziwy FACET z wielkimi .... ranami zadanymi przez AUSTRALIJSKIE KROKODYLE.
Należy dodać, że BILL NEAL nie tylko zachwycił nas wspaniałym wokalem, ale pokazał, że można inaczej zagrać na saksofonie.
 
Na program koncertu składały się utwory z kilku najnowszych płyt nagranych w ostatnich trzech latach, a głównie płyt „Psychedelic Music of Jimi Hendrix” i „I Love The Blues”.

Zdjęcia z koncertu wykonali dwaj nasi wspaniali przyjaciele i fotograficy: Marcin Sowa (warto odwiedzić stronę Marcina www.marcinsowa.com/blog/ i zobaczyć kunszt tego młodego fotografa) i Andrzej Walawski, który od dawna jest fanem Jarka Śmietany i w swych archiwach posiada całkiem sporą kolekcję zdjęć z koncertów MISTRZA Śmietany.