o wom powiym jak to było, bo to nom sie przytrefiło...

bluesa grom i bluesa czuja -

- królowała kompanija:

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA w Muzycznym Folwarku!

Jan „Kyks” Skrzek (śpiew, fortepian, harmonijki), Leszek Winder (gitara), Mirosław Rzepa (gitara, gitara basowa) oraz Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) - prawdziwa supergrupa złożona z czołówki śląskich muzyków zawitała ponownie do Mszany. Wykonawcy mający za sobą współpracę z takimi postaciami i zespołami jak SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Apogeum, Kwadrat czy Józef Skrzek, Ireneusz Dudek, Ryszard Skibiński, Ryszard Riedel, Zbigniew Hołdys, Martyna Jakubowicz, Elżbieta Mielczarek i wielu innych!

Muzyka zespołu to to kwintesencja tego co onegdaj nosiło etykietkę silesian sound, a tak naprawdę jest najprawdziwszym śląskim bluesem i to w najlepszym wydaniu. Usłyszeliśmy wiele pamiętnych "kawałków": „O mój Śląsku”, „Modlitwa bluesmana w pociągu”, „Rajska kuźnia”, czy przywołany na początku „Sztajgier”.

Wystarczy kochać, co się gra i się da! Da się harmonijnie połączyć tradycję amerykańskiego bluesa z kulturą Górnego Śląska. Kulturą, czyli także językiem, mentalnością i poczuciem humoru. Doświadczyła tego licznie zgromadzona Folwarczna Publiczność - mistrzostwo i autentyzm wykonawców oraz specyficzny klimat koncertu pozostanie na długo w naszej pamięci...

 

Dziękujemy Sławkowi Kondysowi za klimatyczne zdjęcia!