XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna, ul. Ogrodowa 2 gościł w swoich murach:

Gwyn Ashton (AUSTRALIA)

Podbijający światową scenę, uzbrojony w nowy, gorący album, australijski gitarzysta Gwyn Ashton pojawił się w Muzycznym Folwarku w nowej odsłonie jako progresywno-alternatywny, jednoosobowy zespół bluesowy będący aktualnie w trasie koncertowej „Solo Elektro Tour”.

Znalazł się na trzecim miejscu najlepszych gitarzystów magazynu „Guitar Part” zaraz za Jeffem Beckiem i Garym Moorem. Zwrócił szczególną uwagę Roberta Planta, Johnny’ego Wintera i Dona Airey z zespołu Deep Purple, który wystąpił gościnnie na jego dwóch albumach. Został zaproszony na scenę przez Huberta Sumlina, Canneda Heata, Waltera Trouta i Micka Fleetwooda. Zagrał koncerty przed BB Kingiem, Status Quo, Mickiem Taylorem, Buddy Guy’em, Rory Gallagherem, Rayem Charlesem, Juniorem Wells, i wieloma innymi. Gra na festiwalach i w klubach w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Australii, na Malcie i całej Europie. Gwyn koncertował już w Muzycznym Folwarku w roku 2016 🙂

Artysta spóźnił się nieco (zdążał do nas aż z Białegostoku - tam koncertował dzień wcześniej) ale... wraz z Zenonem Be zamieszał alternatywnym bluesem wraz z boogie! To znaczy Artysta zamieszał ściśle poprzez genialny warsztat, wspaniały kontakt z Publicznością i MUZYKĘ! Zenon zaś zamieszał w trunkach... Mariolka (wciąż narzeczona) tylko oczy ku niebu wznosiła, wzdrygając się rytmicznie w takt mocnej stopy Gwyna. W prawie trzy (!) godziny Ashton zabrał nas w hipnotyzującą, łączącą różne gatunki podróż ze swoją autorską muzyką - ma już 9 płyt w dorobku!. Od muzyki bluesowej i akustycznej po ostry blues rock, garażowy fuzz rock z lat 60-tych i British psychodelia... Wszystko z wykorzystaniem szerokiej gamy instrumentów (7 różnych gitar - w tym włoska gitara Liutart sygnowana jego nazwiskiem - plus efekty gitarowe i specjalnie skonstruowany instrument perkusyjny - aby samodzielnie grać na tym wszystkim jednocześnie 🙂 ONE MAN BAND, ONE MAN SHOW... A TYLE ENERGII i w muzyce MUZYKI!

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne muzyczne wydarzenia! Zdjęcia: Marian Krzymiński.