Wielki powrót liderów i założycieli legendarnej formacji Seven B !!!

Gienek Loska & Andrzej Makar Makarewicz

Gienek Loska urodził się w Białooziersku, w okręgu brzeskim, na Białorusi. Do najbliższego większego miasta, czyli Grodna, przeprowadził się, by uczyć się grać na gitarze. Tam poznał Andrzeja „Makara" Makarewicza i razem założyli zespół Seven B, rockowy dynamit, który rozsadzał granice postsowieckiej Białorusi. Warto wspomnieć, że uczęszczali do tej samej szkoły muzycznej, w której kiedyś nauki pobierał Czesław Wydrzycki, znany później jako Czesław Niemen.

Wychowali się na płytach takich rockowych gwiazd jak Free, Lynyrd Skynyrd, Janis Joplin czy Led Zeppelin. Muzykę zespołu spośród innych wykonawców tego gatunku wyróżnia niespotykana autentyczność, charyzma i niewątpliwy talent. Jak sami o sobie mówią grają to co płynie z ich serc i jest jedynym sposobem na życie. Muzycy zamieszkali w Polsce w 1994 r. po serii koncertów i występie na festiwalu Basowiszcze. Dzięki oryginalnemu stylowi, wirtuozerii zespół szybko uzyskał popularność, sympatię i uznanie publiczności oraz status legendy rockowego podziemia.

Na akustycznym koncercie w Muzycznym Folwarku dostaliśmy lekcję klasycznego rock'n'rolla, wywiedzionego hen, od Allman Brothers i Zeppelinów, okraszonego "tym czymś": wschodnią śpiewnością i szczerością w głosie Loski oraz wirtuozerią i charyzmą Makara. Warto było posłuchać, warto było obejrzeć, warto było przyjść na Ich koncert!

DZIĘKUJEMY: MUZYKOM, WSPANIAŁEJ PUBLICZNOŚCI, oraz Panu Marianowi Krzymińskiemu - za zdjęcia z koncertu. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w Muzycznym Folwarku!