W krainie łagodności

W niedzielny wieczór na zakończenie uroczystości otwarcia naszego hotelu do Folwarku Stara Winiarnia przybyło tylu znakomitych artystów, że można by nimi obdzielić niejeden koncert.

Andrzej Gruszczyk & His Friends wprowadzili nas do krainy łagodności, śpiewając nastrojowe utwory m.in. Aniołowie i Deszczowe Lato, a piękne wiersze Elżbiety Czerwińskiej – poetki z Krakowa i o. Eligiusza Dymowskiego, franciszkanina, prezentowane przez samych autorów doskonale się komponowały z ich muzyką.

W podobnym poetycko-franciszkańskim klimacie utrzymany był również występ br.Piotra Dąbka z zespołu Fioretti.

Na scenie Folwarku wystąpiła również Marta Witosławska, której na fortepianie akompaniował Piotr Piątek. Artystka wzbudziła ogromny aplauz publiczności wykonując takie utwory jak „Pod papugami” czy „Summertime”, ale prawdziwym hitem okazało się „O sole mio”, które zaśpiewała wraz z męską częścią widowni.

Na krótko pojawili się też Jacek i Placek czyli Jacek Dewódzki (Dżem, Revolucja) i Paweł Nawrocki (Alergen), a koncert zakończył muzyk z Limanowej Roman, który bawił publiczność do późnych godzin nocnych, grając na akordeonie znane przeboje i piosenki biesiadne. Jego występ szczególnie przypadł do gustu naszym Gościom z Bawarii.

Linki do oficjalnych wydarzeń zwiazanych z otwarciem hotelu: http://www.folwarkstarawiniarnia.pl/galeria.php?id=folwark