Jacek Polak (23.03.1967-09.11.2020)

Jacek Polak

9 listopada 2020 r. w szpitalu w Mielcu Jacek Polak przegrał walkę z Covid-19.

"Z Wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek..." - poinformował na Facebooku brat Jacka Polaka, Grzegorz.

Bracia Polak zaczynali karierę w wieku 7 lat, śpiewając w chórze Stanisława Steczkowskiego. Zespół Mr. Pollack założyli w 1989 r.. Współpracowali z nimi Jacek Królik, Piotr Żaczek i Grzegorz Skawiński.

Jacek Polak

 

Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczną materię

Grzegorz Skawiński (Kombi).

Wasza gra jest niesamowita! Macie w sobie tyle pasji i energii. Po prostu powalacie energią, techniką i rewelacyjnym brzmieniem!

Nigel Kennedy (UK)

W roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę w firmie „Loud Out Records” w Katowicach - QŃ. Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary".

Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie: grali w USA, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Belgii i Chinach. Wszędzie przyjmowana była entuzjastycznie., Muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Po sukcesie płyty "Black Hawk" zespół promował m,in, w Muzycznym Folwarku wydawnictwo  "Seven Sources".

Jacek był bardzo ciepłym, miłym człowiekiem. Obcowanie z nim, rozmowa zawsze wzbogacała. Pozostanie na zawsze w naszej Pamięci.

MR. POLLACK

MR. POLLACK na dobry ROCK

Mr. Pollack – koncert w Muzycznym Folwarku

MR. POLLACK – Paganini gitary

MR. POLLACK – PAGANINI GITARY

Jacek Polak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.