Gwyn Ashton (Australia) – niesamowite blues-rockowe show

Gwyn Ashton

XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna, ul. Ogrodowa 2 zaprasza:

10 maja 2019r., godz. 20:00: GWYN ASHTON!

Fantastyczny gitarzysta i wokalista na nowo definiuje określenie „artysta solowy” dostarczając widzom niesamowite blues-rockowe show – brawurowo grając nie tylko na różnych gitarach, przetwarzając ich dźwięk starymi fuzzami czy pedałami organowymi, ale także wykorzystuje harfę, bęben, harmonijkę czy pałki perkusyjne, by ze swoich instrumentów wydobywać całą masę różnych dźwięków. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak CHUCK BERRY, BUDDY HOLLY, JOHNNY WINTER, JIMI HENDRIX, BUDDY GUY i przede wszystkim RORY GALLAGHER.

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! Artysta nazwał obecną trasę koncertową tytułem ubiegłorocznej płyty ("Solo Elektro Tour"), tymczasem 22 kwietnia ukazało się nowe wydawnictwo: Sonic Blues Preachers.

Gwyn Ashton

Urodził się w Walii skąd w połowie lat 60. ubiegłego wieku przeniósł się do Australii. Śpiewa, komponuje, gra na gitarze i harmonijce ustnej. Charyzmatyczny gitarzysta i wokalista, mający opinię jednego z najwybitniejszych wirtuozów gitary na Antypodach.

W 2001 roku w zestawieniu „Guitar Part Magazine” znalazł się na trzecim miejscu w kategorii Gitarzysta roku (przed nim uplasowali się Jeff Beck i Gary Moore). 9 lutego br. Gwyn Ashton został wprowadzony do South Australian Rock and Roll Hall of Fame.

W 1993 roku Gwyn nagrywa swoją pierwszą płytę „Feel the Heat”, którą promuje w trakcie trasy koncertowej z Albertem Lee i Stevem Morsem (obecnie w Deep Purple). Kolejna płyta – „Beg, Borrow and Steel” (1996) owocuje koncertami w Australii, USA oraz w Europie. Od tego czasu Gwyn na stałe przenosi się do Europy. Gra ogromną ilość koncertów w wybitnym towarzystwie (Peter Green, Dr. Feelgood, Sam Brown, Nine Below Zero, Robin Trower, Wishbone Ash, Snowy White, Vanilla Fudge, The Yardbirds, Pat Travers, Tony Joe White, Steve Lukather, Walter Trout…), jest gościem festiwali bluesowych, które potwierdzają sławę Ashtona, jako wirtuoza koncertowego.

Gwyn Ashton gościł już w Muzycznym Folwarku w 2016 roku!

Rok 1998 - Magazyn "Guitar and Bass" uznaje "Feel the Heat" albumem miesiąca, a Gwyn otrzymuje propozycję występu jako gość specjalny zespołu STATUS QUO podczas jego brytyjskiego tournee.

W roku 2000 pojawia się płyta "Fang It!"

Rok 2006 - premiera albumu „Prohibition”, który zostaje uznany przez „Guitar and Bass” Płytą roku.

W 2012 roku Gwyn Ashton nagrywa „Radiogram”, na którym gościnnie grają tacy muzycy jak Don Airey (Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Black Sabbath), Kim Wilson (Fabulous Thunderbirds), Robbie Blunt (Robert Plant, Bronco, Silverhead), Johnny Mastro (LA’s Mama’s Voice’s Boys), Mark Stanway (Magnum, Phil Lynott) oraz Mo Birch (UB40, Go West, Culture Club). W październiku 2012 utwór „Little Girl” znajduje się na drugim miejscu listy „Track Of The Week” internetowego magazynu Classic Rock (Papa Roach na miejscu pierwszym i Metallica na miejscu trzecim), a „Radiogram” zostaje Albumem tygodnia na wielu muzycznych stronach internetowych

Talent Gwyna Ashtona został doceniony przez włoskiego producenta gitar Liutart, który w 2010 r. wykonał i wręczył mu jego autorski, sygnowany model gitary.

W piątek, 10 maja 2019 r. w dwie godziny Ashton zabierze nas w hipnotyzującą, łączącą różne gatunki podróż z jego autorską muzyką. Na dokładkę wykona kilka wybranych kawałków od muzyki światowej, bluesowej i akustycznej po ostry blues rock, garażowy fuzz rock z lat 60-tych i British psychedelia, a wszystko z wykorzystaniem szerokiej gamy instrumentów, w tym włoskiej gitary Liutart sygnowanej jego nazwiskiem.
Bez podkładów, czy gotowej setlisty Ashton będzie spontanicznie wykonywał kawałki z repertuaru własnych ośmiu płyt studyjnych. Jego autorskie teksty, zręczność na rezofonicznej i hawajskiej gitarze połączone z ciężkim basem, bezlitosnymi biciami stopy perkusyjnej i mikrofonem lo-fi czynią go jednym z najbardziej unikatowych artystów dzisiejszej sceny muzycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *