Lip
24
pt
Gosia Markowska & Jazz Roosters
Lip 24@20:00

Gosia Markowska & Jazz Roosters

Małgorzata Markowska – uzdolniona wokalistka, flecistka, kompozytorka i autorka tekstów o charakterystycznej barwie głosu i niebywałej charyzmie. Wychowana w muzykalnej rodzinie.

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła jako uczennica w klasie fletu poprzecznego. Mimo łatwości gry na flecie i fortepianie kończąc Liceum Muzyczne w Krakowie z wyróżnieniem stwierdziła, że Jej struny głosowe to kolejny instrument, na którym chce grać. Przez 15 lat była nauczycielem gry na flecie w Szkole Muzycznej. W tym samym czasie współpracowała z Romanem Michalikiem, liderem zespołu The Willows Revival Singers. Zaszczepiona jazzem i muzyką gospel śpiewająco odbyła wiele tras koncertowych z zespołem w kraju i za granicą. Występowała na licznych festiwalach, m. in. Międzynarodowy Festiwal Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Old Jazz Meeting “Złota Tarka”, Festiwal Jazzowy w Głogowie, koncerty w Kanadzie, na Węgrzech.

Programy telewizyjne z Jej udziałem to m.in. “Kraj się śmieje” w TVP 2, “Pytanie na śniadanie” TVP 2 oraz udział w 4 edycji X Factor 2014 w TVN. Zakwalifikowana do ścisłej 20-stki tej edycji.

Liczba projektów, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest bardzo duża. Jednym z takich projektów, który szczególnie sobie ceni są „Śrubki” Michała Jurkiewicza, w którym występuje m.in. obok Zbigniewa Wodeckiego, Kuby Badacha.

Od wielu lat pracuje nad własnym projektem, który tworzą wspaniali muzycy krakowskiej sceny.

Artystka nostalgiczna, poszukująca nowych dźwięków i brzmień. Skromna, charyzmatyczna wspaniale nawiązująca kontakt z publicznością. Na scenie ceni sobie szczerość i naturalność. Zawsze uśmiechnięta Gosia Markowska i Jej muzyka.Wokalistka wystąpi dla Państwa z sekcją akompaniującą „Jazz Roosters”, którą stanowią muzycy wielu krakowskich formacji muzycznych z repertuarem standardów jazzowych

Małgorzata Markowska – voc
Leszek Nowotarski – sax
Andrzej Michalski – piano
Marek Michalak – tb
Robert Korzeniak – b
Grzegorz Bębenek – d

 

Gosia Markowska

Lip
31
pt
Psychodelic Blues – Antoni Krupa i Radosław Kopeć
Lip 31@20:00

psychodelic-blues

ANTONI KRUPA w najnowszym projekcie!

Koncert duetu “Psychodelic Blues” : Antoni Krupa – wokal, gitara, harmonijka ustna, Radek Kopeć – gitara. W programie m.in utwory takich artystów jak: Jimi Hendrix, Bob Dylan, The Rolling Stones, Traffic, Free, Jethro Tull…
ANTONI KRUPA – urodzony w Krakowie w 1945 roku, muzyk. publicysta, dziennikarz radia Kraków. W trakcie swojej działalności muzycznej współpracował z wieloma znanymi muzykami, między innymi ikoną jazzu polskiego Jazz Band Ball Orkiestra oraz Markiem Grechutą. Napisał również książkę “Miasto błękitnych nut czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko”. Nagrał wspólnie z Jarkiem Śmietaną płytę “Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze”.
Radek Kopeć – lider zespołu Voda, współpracujący również z Magdą Bożyk i Grey Zone American Blues.
ZAPRASZAMY!

 

Sie
14
pt
iNTarg BLUES
Sie 14@20:00

Muzyczny Folwark Stara Winiarnia zaprasza na koncert zespołu iNTarg BLUES!

W programie usłyszymy znane covery bluesowe i kompozycje własne zespołu.

Zespół iNTarg BLUES tworzą nowotarżanie: Marcin Jagła (wokal, gitara), Oskar Rapacki (harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe), Edek Wojtusiak (gitara basowa) i Wojtek Węglarz (perkusja). Grupa wykonuje standardy bluesowe oraz kompozycje własne utrzymane w blues-rockowej stylistyce. Wykonywana muzyka i jej niecodzienne aranżacje z pewnością przypadną do gustu koneserom bluesa i początkującym słuchaczom tego gatunku muzycznego. Zespół trzykrotnie koncertował już na naszej scenie, stworzył wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę. Zapowiada się więc prawdziwa uczta bluesowa w Starej Winiarni!

Więcej informacji o zespole:
www.facebook.com/intargblues

Więcej informacji o zespole:
www.facebook.com/intargblues

 

Wrz
11
pt
Tortilla!
Wrz 11@20:00

Muzyczny Folwark zaprasza na koncert zespołu TORTILLA – to jeden z najdłużej działających składów bluesowych w Polsce!

Tortilla

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Koncert grupy TORTILLA to  piorunująca dawka bluesowych klasyków oraz wysoce energetycznych, żywiołowo wykonanych kompozycji własnych !!!

TORTILLA to zespół legitymujący się dużym doświadczeniem  koncertowym w kraju i za granicą oraz znakomitym kontaktem z publicznością. Zespół ponad 1200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/. TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues. Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także w klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, Harris Piano JAZZ BAR, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą czy Blue Note w Getyndze. W zespole śpiewa wokalistka dysponująca niezwykłym, jazzowo-soulowym głosem.

Uwaga! Bilety w przedsprzedaży taniej! (W dniu koncertu 25zł/os.). Serdecznie zapraszamy!

Paź
2
pt
Zespół 3R12
Paź 2@20:00

"Gramy utwory Tadeusza Nalepy prawie od samego początku, promujemy je w Europie Zachodniej. W całej Europie Zachodniej jest tylko jeden zespół, który gra utwory tego artysty i to jesteśmy my"

Zespół "3R12" z Niemiec, który zdobył w ubiegłym roku Grand Prix III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, wystąpi na scenie Muzycznego Folwarku! Usłyszymy wyrafinowanego, polskojęzycznego bluesa, nie tylko z repertuaru najsłynniejszego polskiego gitarzysty blues rocka i piosenkarza Tadeusza Nalepy, „ojca polskiego bluesa", ale i własne utwory zespołu.

ZAPRASZAMY! Tuż przed koncertem polecamy Bluesową Degustację Win (godz.18:00, 50zł/os.)

Zespół "3R12" koncertuje w składzie:
Gitara, wokal - Marian Rian
Gitara - Waldemar Langolf
Gitara basowa - Wojciech Laskowski
Perkusja - Marian Logiewa

3R12 koncert w Muzycznym Folwarku

Paź
9
pt
Szczepan Sollich i Elvis’56 – rock’n’roll!
Paź 9@20:00

Szczepan Sollich i Elvis’56 – rock’n’rollowy wieczór w Folwarku Stara Winiarnia!

Elvis’56 to zespół rock’n’roll-owy założony przez muzyków zafascynowanych twórczością Elvisa Presleya. W 2018 roku do składu dołączył młody wokalista Szczepan Sollich pochodzący z Koninek koło Mszany Dolnej.

Repertuar zespołu to znane i lubiane utwory króla Rock’n’Rolla, które tworzyły brzmienie muzyki rozrywkowej na przełomie lat 50 i 60 XX wieku, ale również mniej znane lecz równie genialne kompozycje wykonywane przez Elvisa Presley’a w początkowych latach jego działalności.

Zespół daje żywiołowe koncerty, swoją pasją do muzyki i energetycznym graniem prawdziwego Rock’n’Rolla porywając publiczność do wspólnej zabawy i spontanicznej reakcji na każdym występie.

Skład zespołu:

Szczepan Sollich – śpiew, gitara

Marcin Sonnenberg – śpiew, piano

Grzegorz Kuś – śpiew, gitara

Marek Piotrowicz – gitara basowa

Grzegorz Bębenek – perkusja

ELVIS 56 Muzyczny Folwark

Paź
23
pt
HEAVY WAY
Paź 23@20:00

HEAVY WAY gra muzykę rockową z elementami elektroniki oraz z brzmieniem klasycznego fortepianu. Liderem i założycielem zespołu jest Bogusław Ćwiertnia (instrumenty klawiszowe, fortepian, wokal), kompozytor utworów i autor większości tekstów. Zespół gra wyłącznie własne utwory, których aranżacje są wspólnym dziełem muzyków. HEAVY WAY powstał w 2010 roku w Nowym Targu. Od tamtego czasu zmieniła się formuła i skład zespołu. W 2016 r. zespół zwyciężył w konkursie muzycznym Front Kulturalny 2016 organizowanym przez Hotel Bania w Białce Tatrzańskiej. Frontmanem pozostaje niezmiennie założyciel, autor tekstów i muzyki oraz wokalista BOGUSŁAW ĆWIERTNIA. Od początku w składzie zespołu występuje EDWARD WOJTUSIAK (bas). Do formacji dołączyli KUBA JAGIEŁOWICZ (perkusja) i MARCIN JAGŁA (gitara). W Muzycznym Folwarku Stara Winiarnia zespół gościł w ubiegłym roku – koncert cieszył się dużym zainteresowaniem.

Więcej informacji o zespole:

www.facebook.com/heavywayboguslawcwiertnia/

heavy way

Lis
27
pt
BETI & BOBASS – koncert ANDRZEJKOWY!
Lis 27@20:00

Beti & Bobass świąteczny koncert w Muzycznym Folwarku Mszana Dolna

Zespół Beti&Bobas to artystyczny duet przyjaciół. Tworzą go wokalistka i pedagog Beata “Beti” Bełtowska oraz multiinstrumentalista Kuba “Bobas” Wilk. ANDRZEJKI!!!

Beata Beti Bełtowska to wokalistka o mocnym i charakterystycznym wokalu. Absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli, autorka muzyki i tekstów. Finalistka programu tv “Aplauz Aplauz” emitowanego na antenie TVN.Pedagog pracująca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Twórczyni programu muzykoterapetuycznego pt.”Muzykoterapia w procesie wspomagania rozwoju oraz niwelowania napięć dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, wieloletnim nauczycielem muzyki w szkołach masowych.

Kuba “BOBASS” Wilk – multiinstrumentalista , głównie basista i kontrabasista, aranżer, realizator dźwięku w studiu Chabakoovka gra głównie jazz i funk, nie przeszkadza mu to jednak w otwieraniu się na inne, często bardzo odległe stylistycznie gatunki. Współpracował między innymi z wieloma zespołami folkowymi m.in. Trebunie Tutki, Siwy Dym, Rzoz. Koncertował w wielokrotnie w Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, Niemczech, Bułgarii i Danii. Został laureatem Festiwalu Polskiego Radia programu 2 “Nowa Tradycja”, gdzie zdobył Grand Prix w duecie z Agatą Siemaszko. Jest związany z firmą Ernie Bal land oraz Music Mann prezentując gitary basowe. Reprezentował Polskę na Festiwalu Euroradio w Bułgarii w Duecie z Agatą Siemaszko.

ZAPRASZAMY!

Sty
23
sob
ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE
Sty 23@20:00

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE - zapraszamy na doroczne święto polskiego bluesa!

Tuż przed koncertem polecamy Bluesową Degustację Whisky (godz.18:00, 100zł/os)

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA! Czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej, uznawani za głównych przedstawicieli śląskiego bluesa po raz kolejny zagoszczą w Muzycznym Folwarku!

Leszek Winder (gitara)
Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirek Rzepa (gitara basowa, gitary)
ORAZ
Agnieszka Łapka – (wokal)
Krzysztof Głuch – (fortepian)
Michał Kielak – (harmonijki)

„Gramy ze sobą blisko 45 lat i właściwie siedzimy na wieku trumny. Przeżyliśmy śmierć bliskich nam muzyków, przyjaciół Jasia „Kyksa” Skrzeka, Ryśka „Skiby” Skibińskiego, Ryśka Riedla, Jurka „Kawy” Kawalca. Będziemy grać dalej, nieść muzyczną pamięć o tych wspaniałych muzykach i klimat bluesa lat 70-tych, bo stamtąd jesteśmy..."

* Leszek Winder (gitara)
Gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......
* Agnieszka Łapka - wokalistka, plastyk. Śpiewa charakterystycznym niskim głosem. Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa (Głuch, Giercuszkiewicz, Rzepa, Ambroziak). Zespół koncertował i dokonał nagrań na CD. Obecnie Agnieszka współpracuje ze Śląską Grupą Bluesową.
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.Krzysztof Głuch – (fortepian)
* Michał "Cielak" Kielak - Mistrz harmonijki ustnej. Współpracował z wieloma wykonawcami z kręgu rodzimego bluesa: Green Grass, Szulerzy, Blues Flowers, Blues Menu, Double Six, Doktor Blues, Coolish Blues Session, K-3, Jąkpa Blues Band, Adam Kulisz i Magda Piskorczyk. Od 2003 roku stał się pełnoprawnym muzykiem Kasy Chorych. Występuje również w projektach: Kulisz & Kielak, Roman Puchowski & Michał Kielak, Riedel & Kielak. Oraz gościnnie m.in z grupami Cree i Krzak.