Gru
31
wt
BAL SYLWESTROWY 2019/2020 z Beti & Bobass
Gru 31@20:00

BAL SYLWESTROWY 2019/2020
31 grudzień 2019 , godz. 20:00

Serdecznie zapraszamy Państwa do spędzenia Nocy Sylwestrowej
w zamkowej scenerii XVI-wiecznego Kasztelu – Château
Folwark Stara Winiarnia.

Muzyka na żywo, wyśmienite menu, open bar !

Sylwestrową taneczną noc uświetni zespół
Beti & Bobass
mocny wokal Beata Beti Bełtowska i multiinstrumentalista Kuba Bobass Wilk,
czyli mieszanka różnorodnych stylów i temperamentów –
żywiołowy duet wykonujący światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

Beti & Bobass Sylwester Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna

Zapraszamy  do  dokonywania  rezerwacji  biletów
drogą  telefoniczną lub  mailową
tel.:    18/ 331 23 82
mail:    biuro@folwarkstarawiniarnia.pl

 

Sty
1
śr
NEW MARKET JAZZ BAND – KONCERT NOWOROCZNY!
Sty 1@20:00

Jazz tradycyjny rodem z Nowego Orleanu – w NAJLEPSZYM wykonaniu!

New Market Jazz Band – zespół muzyków wykonujący jazz tradycyjny rodem z Nowego Orleanu.
Charakterystyczny styl dla ich muzyki, zwanej potocznie dixieland-ową, w dużej mierze oparty jest na improwizacji. Grają jazz „od serca”, który jest ich natchnieniem i pasją. Dzięki temu, każdy z występów tworzy niezapomniane widowisko, które z całą pewnością pozostanie na długo w pamięci.
Założycielem i liderem zespołu jest Zdzisław Macikowski – z zawodu lekarz neurolog, z pochodzenia żywczanin. Historia zespołu sięga 1982 roku, kiedy wraz z kolegą psychologiem, Jackiem Świstem, postanowili założyć w Nowym Targu grupę dixieland-ową pod nazwą New Market Jazz Band. Od tamtej pory przez zespół przewinęły się rzesze nowotarskich oraz krakowskich muzyków; m.in. pianista Jacek Dybek – kompozytor popularnego utworu „Konik na biegunach”.

Wystąpią:
Zdzisław ’Toni’ Macikowski (saksofon sopranowy, lider),
Jacek Świst (trąbka),
Robert Oleksy (klarnet),
Wiesław ‘Wesley’ Bieniasz (skrzypce),
Jan Bobak (banjo, wokal),
Łukasz Świst (fortepian),
Mieczysław Świstoń (perkusja),
Maciej Mensfeld (gitara basowa oraz elektryczna),
Andrzej Budz (kontrabas).

 

NEW MARKET JAZZ BAND

Sty
10
pt
KSW 4 BLUES
Sty 10@20:00

XVI-wieczny KASZTEL – CHATEAU Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna, ul. Ogrodowa 2 oraz zespół KSW 4 BLUES (duet) ZAPRASZAją NA:

Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem. Plus obowiązkowo: nietuzinkowe teksty, złamane życiem.
czyli
spotkanie z muzyką zespołu przedstawiającego własne kompozycje śpiewane po polsku.

Osiągnięcia zespołu:
– Laureat Festiwalu Rawa Blues 2018
– Wyróżnienie na festiwalu „Kwiaty na Kamieniach” 2018
– Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016”
– Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”
– Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
– wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.
– no i oczywiście to, że jeszcze ze sobą gramy 😉

Wydaliśmy własnym nakładem dwie płyty “Kundel” 2016 oraz “ŻYĆ ALBO RZYĆ” 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje.

Kwartalnik Twój Blues w numerze lato 2017 zamieścił obszerny wywiad z nami oraz dołączył specjalną płytę “Rarytasy” dostępną tylko dla prenumeratorów.
Płyta „Żyć albo Rzyć” wylądowała na 8 miejscu w ankiecie kwartalnika „Twój Blues” za rok 2017 a w poszczególnych kategoriach można znaleźć członków zespołu.

W styczniu 2019 zagraliśmy w studio Radia Katowice koncert z cyklu Radiosesja – LIVE, na którym zaprezentowaliśmy nasz nowy materiał z którego powstała koncertowa płyta – data premiery płyty “Żywioły” 28 września 2019.

Graliśmy na festiwalach w kraju i za granicą :
Rawa Blues Festiwal
Suwałki Blues Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe,
Las&Woda i Blues
Białostocka Jesień z bluesem,
Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa,
Whisky & Fazole (Czechy)
Blues Bana Bytomski Tramwaj Bluesowy
Zaduszki Bluesowe Teatr Nowy Zabrze
Żorski Amok Bluesowy
Bluesowa Barbórka w Sztygarce
Blues na Siewierskim Zamku
Festiwal „Kwiaty na Kamieniach”
Bies Czad Blues

Gościliśmy w TVP 3, w PR Katowice, PR Opole, PR Olsztyn

Wszystkie informacje o nas można znaleźć na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/ksw4blues/
Alternatywną historię zespołu można śledzić na kanale Instagram: https://www.instagram.com/ksw4blues/
Nagrania KSW4BLUES można oglądnąć na naszym kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCGnmdLFlszCT_OLgh0AxLbw

KSW 4 BLUES

Sty
17
pt
Grzegorz Stępień – “ORNETTE”
Sty 17@20:00

Grzegorz Stępień – “ORNETTE”- to nowa droga basisty który  od ponad 15 lat jest czynnym muzykiem zespołu “ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”.

ORNETTE

 Album “Twarzą w twarz”, który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej.

 Mimo swojej nie komercyjności , krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Utwory” Możesz zostać na noc”, “Twarzą w twarz” i “Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada “Nie zapomnę” kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik – słynny głos Polskiego Radia – chętnie sięga w swoich audycjach po utwór “Spowiedź”.

Trasa promująca krążek – od Gdańska aż po Wiedeń – obejmowała ponad 60 koncertów.

Koncert zespołu “ORNETTE i Przyjaciele”  podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej “Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE.

 

Obecnie  ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą Której zapowiedzią jest utwór TAJEMNICA

Ballada utrzymana w akustycznym klimacie, premiera odbyła się programie TVP Halo Polonia,

Ukonczone zostały zdjęcia do teledysku w którym udział wzięli znani aktorzy Anna Dymna,

Marek Pyś, oraz Artur Dziurman.

W planach zespołu znajduje się wydanie  koncertu” ORNETTE & Przyjaciele” Akustycznie w wersji DVD  Koncert został zarejestrowany 29 Kwietnia 2017 w “Centrum Dźwięku i Słowa” w Niepołomicach i Jest już dostępny na kanale Youtube Artysty

Sty
25
sob
ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE
Sty 25@20:00

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE – zapraszamy na doroczne święto polskiego bluesa!

Czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej, uznawani za głównych przedstawicieli śląskiego bluesa po raz kolejny zagoszczą w Muzycznym Folwarku!

Leszek Winder (gitara)
Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirek Rzepa (gitara basowa, gitary)
ORAZ
Agnieszka Łapka – (wokal)
Krzysztof Głuch – (fortepian)
Michał Kielak – (harmonijki)

„Gramy ze sobą blisko 45 lat i właściwie siedzimy na wieku trumny. Przeżyliśmy śmierć bliskich nam muzyków, przyjaciół Jasia „Kyksa” Skrzeka, Ryśka „Skiby” Skibińskiego, Ryśka Riedla, Jurka „Kawy” Kawalca. Będziemy grać dalej, nieść muzyczną pamięć o tych wspaniałych muzykach i klimat bluesa lat 70-tych, bo stamtąd jesteśmy…”

* Leszek Winder (gitara)
Gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem……
* Agnieszka Łapka – wokalistka, plastyk. Śpiewa charakterystycznym niskim głosem. Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa (Głuch, Giercuszkiewicz, Rzepa, Ambroziak). Zespół koncertował i dokonał nagrań na CD. Obecnie Agnieszka współpracuje ze Śląską Grupą Bluesową.
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.Krzysztof Głuch – (fortepian)
* Michał “Cielak” Kielak – Mistrz harmonijki ustnej. Współpracował z wieloma wykonawcami z kręgu rodzimego bluesa: Green Grass, Szulerzy, Blues Flowers, Blues Menu, Double Six, Doktor Blues, Coolish Blues Session, K-3, Jąkpa Blues Band, Adam Kulisz i Magda Piskorczyk. Od 2003 roku stał się pełnoprawnym muzykiem Kasy Chorych. Występuje również w projektach: Kulisz & Kielak, Roman Puchowski & Michał Kielak, Riedel & Kielak. Oraz gościnnie m.in z grupami Cree i Krzak.

 

Lut
7
pt
SURREAL PLAYERS
Lut 7@20:00 – 22:00

Grupę SURREAL PLAYERS tworzą: wiolonczelistka Magda Pluta oraz jazzowy pianista, Krystian Jaworz.

Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi  zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Pudelsi, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage - Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days.

SURREAL PLAYERS

Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne  jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Twórczość SURREALSÓW została uhonorowana wyróżnieniem podczas 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA - KOROWÓD 2014.
Koncert w Muzycznym Folwarku odbędzie się w ramach trasy promującej album Ideogram (premiera 10.10.2019, wydawnictwo SJRecords)  Nagrania zostały dokonane w Preisner Studio Poland, realizatorem ich był TADEUSZ MIECZKOWSKI.

www.surrealplayers.com

www.facebook.com/surreal.players

Lut
21
pt
Szczepan Sollich i Elvis’56 – rock’n’roll i OSTATKI!
Lut 21@20:00

Szczepan Sollich i Elvis’56 – rock’n’rollowy wieczór w Folwarku Stara Winiarnia!

Elvis’56 to zespół rock’n’roll-owy założony przez muzyków zafascynowanych twórczością Elvisa Presleya. W 2018 roku do składu dołączył młody wokalista Szczepan Sollich pochodzący z Koninek koło Mszany Dolnej.

Repertuar zespołu to znane i lubiane utwory króla Rock’n’Rolla, które tworzyły brzmienie muzyki rozrywkowej na przełomie lat 50 i 60 XX wieku, ale również mniej znane lecz równie genialne kompozycje wykonywane przez Elvisa Presley’a w początkowych latach jego działalności.

Zespół daje żywiołowe koncerty, swoją pasją do muzyki i energetycznym graniem prawdziwego Rock’n’Rolla porywając publiczność do wspólnej zabawy i spontanicznej reakcji na każdym występie.

Skład zespołu:

Szczepan Sollich – śpiew, gitara

Marcin Sonnenberg – śpiew, piano

Grzegorz Kuś – śpiew, gitara

Marek Piotrowicz – gitara basowa

Grzegorz Bębenek – perkusja

ELVIS 56 Muzyczny Folwark