Sty
10
pt
KSW 4 BLUES
Sty 10@20:00

XVI-wieczny KASZTEL – CHATEAU Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna, ul. Ogrodowa 2 oraz zespół KSW 4 BLUES (duet) ZAPRASZAją NA:

Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem. Plus obowiązkowo: nietuzinkowe teksty, złamane życiem.
czyli
spotkanie z muzyką zespołu przedstawiającego własne kompozycje śpiewane po polsku.

Osiągnięcia zespołu:
– Laureat Festiwalu Rawa Blues 2018
– Wyróżnienie na festiwalu „Kwiaty na Kamieniach” 2018
– Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016”
– Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”
– Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
– wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.
– no i oczywiście to, że jeszcze ze sobą gramy 😉

Wydaliśmy własnym nakładem dwie płyty “Kundel” 2016 oraz “ŻYĆ ALBO RZYĆ” 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje.

Kwartalnik Twój Blues w numerze lato 2017 zamieścił obszerny wywiad z nami oraz dołączył specjalną płytę “Rarytasy” dostępną tylko dla prenumeratorów.
Płyta „Żyć albo Rzyć” wylądowała na 8 miejscu w ankiecie kwartalnika „Twój Blues” za rok 2017 a w poszczególnych kategoriach można znaleźć członków zespołu.

W styczniu 2019 zagraliśmy w studio Radia Katowice koncert z cyklu Radiosesja – LIVE, na którym zaprezentowaliśmy nasz nowy materiał z którego powstała koncertowa płyta – data premiery płyty “Żywioły” 28 września 2019.

Graliśmy na festiwalach w kraju i za granicą :
Rawa Blues Festiwal
Suwałki Blues Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe,
Las&Woda i Blues
Białostocka Jesień z bluesem,
Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa,
Whisky & Fazole (Czechy)
Blues Bana Bytomski Tramwaj Bluesowy
Zaduszki Bluesowe Teatr Nowy Zabrze
Żorski Amok Bluesowy
Bluesowa Barbórka w Sztygarce
Blues na Siewierskim Zamku
Festiwal „Kwiaty na Kamieniach”
Bies Czad Blues

Gościliśmy w TVP 3, w PR Katowice, PR Opole, PR Olsztyn

Wszystkie informacje o nas można znaleźć na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/ksw4blues/
Alternatywną historię zespołu można śledzić na kanale Instagram: https://www.instagram.com/ksw4blues/
Nagrania KSW4BLUES można oglądnąć na naszym kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCGnmdLFlszCT_OLgh0AxLbw

KSW 4 BLUES

Sty
17
pt
Grzegorz Stępień – “ORNETTE”
Sty 17@20:00

Grzegorz Stępień – “ORNETTE”- to nowa droga basisty który  od ponad 15 lat jest czynnym muzykiem zespołu “ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”.

ORNETTE

 Album “Twarzą w twarz”, który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej.

 Mimo swojej nie komercyjności , krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Utwory” Możesz zostać na noc”, “Twarzą w twarz” i “Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada “Nie zapomnę” kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik – słynny głos Polskiego Radia – chętnie sięga w swoich audycjach po utwór “Spowiedź”.

Trasa promująca krążek – od Gdańska aż po Wiedeń – obejmowała ponad 60 koncertów.

Koncert zespołu “ORNETTE i Przyjaciele”  podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej “Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE.

 

Obecnie  ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą Której zapowiedzią jest utwór TAJEMNICA

Ballada utrzymana w akustycznym klimacie, premiera odbyła się programie TVP Halo Polonia,

Ukonczone zostały zdjęcia do teledysku w którym udział wzięli znani aktorzy Anna Dymna,

Marek Pyś, oraz Artur Dziurman.

W planach zespołu znajduje się wydanie  koncertu” ORNETTE & Przyjaciele” Akustycznie w wersji DVD  Koncert został zarejestrowany 29 Kwietnia 2017 w “Centrum Dźwięku i Słowa” w Niepołomicach i Jest już dostępny na kanale Youtube Artysty

Sty
25
sob
ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE
Sty 25@20:00

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE – zapraszamy na doroczne święto polskiego bluesa!

Czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej, uznawani za głównych przedstawicieli śląskiego bluesa po raz kolejny zagoszczą w Muzycznym Folwarku!

Leszek Winder (gitara)
Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirek Rzepa (gitara basowa, gitary)
ORAZ
Agnieszka Łapka – (wokal)
Krzysztof Głuch – (fortepian)
Michał Kielak – (harmonijki)

„Gramy ze sobą blisko 45 lat i właściwie siedzimy na wieku trumny. Przeżyliśmy śmierć bliskich nam muzyków, przyjaciół Jasia „Kyksa” Skrzeka, Ryśka „Skiby” Skibińskiego, Ryśka Riedla, Jurka „Kawy” Kawalca. Będziemy grać dalej, nieść muzyczną pamięć o tych wspaniałych muzykach i klimat bluesa lat 70-tych, bo stamtąd jesteśmy…”

* Leszek Winder (gitara)
Gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem……
* Agnieszka Łapka – wokalistka, plastyk. Śpiewa charakterystycznym niskim głosem. Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa (Głuch, Giercuszkiewicz, Rzepa, Ambroziak). Zespół koncertował i dokonał nagrań na CD. Obecnie Agnieszka współpracuje ze Śląską Grupą Bluesową.
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.Krzysztof Głuch – (fortepian)
* Michał “Cielak” Kielak – Mistrz harmonijki ustnej. Współpracował z wieloma wykonawcami z kręgu rodzimego bluesa: Green Grass, Szulerzy, Blues Flowers, Blues Menu, Double Six, Doktor Blues, Coolish Blues Session, K-3, Jąkpa Blues Band, Adam Kulisz i Magda Piskorczyk. Od 2003 roku stał się pełnoprawnym muzykiem Kasy Chorych. Występuje również w projektach: Kulisz & Kielak, Roman Puchowski & Michał Kielak, Riedel & Kielak. Oraz gościnnie m.in z grupami Cree i Krzak.

 

Lut
7
pt
SURREAL PLAYERS
Lut 7@20:00 – 22:00

Grupę SURREAL PLAYERS tworzą: wiolonczelistka Magda Pluta oraz jazzowy pianista, Krystian Jaworz.

Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi  zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Pudelsi, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage - Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days.

SURREAL PLAYERS

Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne  jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Twórczość SURREALSÓW została uhonorowana wyróżnieniem podczas 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA - KOROWÓD 2014.
Koncert w Muzycznym Folwarku odbędzie się w ramach trasy promującej album Ideogram (premiera 10.10.2019, wydawnictwo SJRecords)  Nagrania zostały dokonane w Preisner Studio Poland, realizatorem ich był TADEUSZ MIECZKOWSKI.

www.surrealplayers.com

www.facebook.com/surreal.players

Lut
21
pt
Szczepan Sollich i Elvis’56 – rock’n’roll i OSTATKI!
Lut 21@20:00

Szczepan Sollich i Elvis’56 – rock’n’rollowy wieczór w Folwarku Stara Winiarnia!

Elvis’56 to zespół rock’n’roll-owy założony przez muzyków zafascynowanych twórczością Elvisa Presleya. W 2018 roku do składu dołączył młody wokalista Szczepan Sollich pochodzący z Koninek koło Mszany Dolnej.

Repertuar zespołu to znane i lubiane utwory króla Rock’n’Rolla, które tworzyły brzmienie muzyki rozrywkowej na przełomie lat 50 i 60 XX wieku, ale również mniej znane lecz równie genialne kompozycje wykonywane przez Elvisa Presley’a w początkowych latach jego działalności.

Zespół daje żywiołowe koncerty, swoją pasją do muzyki i energetycznym graniem prawdziwego Rock’n’Rolla porywając publiczność do wspólnej zabawy i spontanicznej reakcji na każdym występie.

Skład zespołu:

Szczepan Sollich – śpiew, gitara

Marcin Sonnenberg – śpiew, piano

Grzegorz Kuś – śpiew, gitara

Marek Piotrowicz – gitara basowa

Grzegorz Bębenek – perkusja

ELVIS 56 Muzyczny Folwark